Yaz Öğretimi

Yaz Öğretimi


IŞIK ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU

1.       Yaz okulu nedir?

Yaz aylarında yapılan yoğunlaştırılmış eğitim-öğretim programıdır.

 2.       Yaz Okulu Zorunlu mudur?

İsteğe bağlıdır. Dönem içerisinde çeşitli sebeplerle dersi alamayan ve/veya başarısız olan öğrencilerin yararlandığı bir eğitimdir.

 3.       Yaz Okulu Kayıt Tarihlerine Nereden Ulaşırım?

Web sayfasında ilan edilen Akademik Takvimde yer alır. https://www.isikun.edu.tr/akademik-takvim 

 4.       Yaz Okulu Ücretleri Hakkında Bilgiyi Nereden Alırım?

Mali İşler Daire Başkanlığı web sayfasında yer alır 2023-2024 Akademik Yılı Ücret Tablosu için tıklayınız.   ayrıca finans@isikun.edu.tr , midb@isikun.edu.tr mail atarak öğrenebilirsiniz.

 5.       Yaz Okulunda Başka Bir Üniversiteden Ders Alabiliyor muyuz?

Alacağınız ders Üniversitemizde açılmamış ise özel öğrenci olarak şartları sağlamanız halinde ders alabilirsiniz. Web sayfamızda yer alan Ders Kayıt Yönergesi: 14119_1_isik-universitesi-ders-kayit-yonergesi_R2.pdf (isikun.edu.tr)

Özel öğrencilik

MADDE 19 –

(1)    Başka kurumlarda özel öğrenci olarak kayıt ve ders alma, öğrencinin başvurusu üzerine, Üniversite'nin ilgili yönetim kurulunun onayı ile yapılabilir.

(2)    Güz veya bahar yarıyıllarında başka kurumlarda özel öğrenci olarak bulunan öğrenciler, öğrenim ücretlerini Üniversite'ye öderler.

(3)    Güz veya bahar yarıyıllarında başka kurumlarda özel öğrenci olarak bulunan öğrenciler, bu yönergedeki kısıtlara tabidirler.

(4)    Yaz döneminde başka kurumlarda özel öğrenci olarak ders alan öğrenciler, öğrenim ücretlerini ders aldıkları kuruma öderler.

(5)    Öğrenci, tüm öğretim süresince toplam en fazla 18 AKTS kredisini başka kurumlardaki yaz öğretimlerinde verilen derslerden alabilir.

(6)    Öğrenci Üniversite'deki bir yaz döneminde en fazla 18 AKTS kredisi alabilir.   hükümleri gereğince;  Akademik birim sekreterliğinize dilekçe ile başvurmanız Fakülte Yönetim Kurul Kararı ile onay almanız ve ücretinizi ödemeniz gerekir. Aksi halde başka bir üniversiteden yapacağınız yaz okulu eğitimi geçersiz olacaktır.

 6.       Açılan Dersler Nasıl Belirlenir?

Fakülteler tarafından akdemik bir değerlendirme sonucu açılır ve web sayfasında ilan edilir.

 7.       Yaz öğretiminde kaç ders alabilirim?

Bir yaz öğretiminde mevzuat çerçevesinde , akademik danışman onayı ile en fazla 18 AKTS alabilirsiniz.

 8.       Yaz öğretiminde staj için ne yapmam gerekir?

Staj koordinatörlüğü ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. staj@isikun.edu.tr

 9.       Burslu Öğrenciler Yaz Okulundan Yararlanabilir mi?

Dönemlik Başarı Bursu almaya hak kazanan öğrenciler hariç , Yaz Okulunda giriş bursunuz  oranında burslu olarak yararlanırsınız .

 10.   Yaz Öğretimine nasıl başvururum?

Akademik Takvimde ilan edilen tarihlerde ders başı ücret ödemesi finans@isikun.edu.tr yapılarak e-campus bilgi sisteminden ders seçimi yapılarak Danışman onayına gönderilir. Onay almayan derslerin kayıtları geçersizdir.

Yaz Öğretimi Ücretleri için tıklayınız.

2023-2024 yaz öğretimi ders programı 05.06.2024 Çarşamba günü açıklanacaktır.