Paylaş

Sağlık

24 saat hazır ambulansı ve acil durumlarda ilk müdahaleyi yapacak donanımıyla 7 gün 24 saat öğrencilere hizmet

Işık Üniversitesi'nde Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri işbirliği ile "7 gün 24 saat hazır ambulans ve acil durumlarda ilk müdahaleyi yapacak donanımlı sağlık hizmeti verilmektedir.

Üniversitemizin Şile Kampusü'nde bulunan Sağlık Merkezi; hekim, hemşire ve tam donanımlı bir ambulans ve şoföründen oluşan sağlık ekibiyle, 24 saat kesintisiz olarak, normal poliklinik ve acil poliklinik hizmeti vermektedir.

Acil vakalar; ilk müdahalesi yapıldıktan sonra hastanın durumuna göre, ambulans ile hemşire veya hekim refakatinde, Şile veya İstanbul'daki hastanelere ulaştırılmaktadır. Bu işlem hasta yakınları ile eşgüdüm içinde yapılmakta ve hastalarımız tedavileri sırasında da izlenmektedir.

Üniversitemizin Sağlık Merkezi'nde; poliklinik hizmeti esnasında, hasta için uygun görülerek reçetelenen ilaçların, hasta tarafından temin edilinceye kadarki ilk dozları, ücretsiz olarak verilmekte; tedavinin ve eğitimin sürekliliği sağlanmaktadır.

Hastanın; uzman hekim tarafından muayenesinin gerekli olduğu durumlarda, bilgilendirilmesi ve onayının alınmasından sonra, Şile'de görev yapan uzman hekimler tarafından muayene ve tedavisine yardımcı olunmaktadır.

Poliklinik Hizmeti ile revir hizmetinin Acıbadem Hastaneleri standartlarında verildiği kampüste, tıbbi danışmanlık için 444 9 724 numaralı telefonlardan deneyimli hekim kadrosuna ulaşarak acil durumlarda hayati müdahale desteği, güncel sağlık konularında ve nöbetçi eczane konusunda bilgi alınması mümkündür.

Sağlık Merkezi'nde çalışan hekim ve hemşirelerimiz tarafından Üniversitemiz öğrenci ve personeline; sağlık konularında her türlü danışmanlık hizmeti verilmekte ve düzenli olarak bu konularda eğitim seminerleri yapılmaktadır.

Maslak Kampüsümüzde Acibadem mobil Saglik hizmetleri tarafindan isletilen bir revirimiz bulunmaktadir.

İlgili Dosyalar